Opublikowano:

Postaw na parawany, bo warto!

Bardzo wyraźnie widać, że ostatnimi czasy parawany pokojowe przezywają swój wielki renesans. trudno wszak dziwić się temu, skoro ten rodzaj przenośne go mebla pojawia się dzisiaj z wielkim powodzeniem we wnętrzach naszych domów oraz mieszkań, w salonach fryzjerskich, SPA, i kosmetycznych, w butikach, sklepach czy też przychodniach. Skąd tak wielkie upodobanie Polaków do parawanów dekoracyjnych? Z pewnością przekonują ich walory estetyczne i praktyczne w jednym!

Historia parawanów

Warto zdawać sobie sprawę  z tego, iż parawany pojawiły się na terenie Chin już w ósmym wieku. Miały wtedy chronić mieszkańców przed niezwykle dotkliwymi przeciągami. potem pokochano je też w Japonii, zaś na Stary kontynent trafiły one dopiero po dziewięciu wiekach. Początkowo tylko ozdoby najbogatsze mogły sobie na ich zakup pozwolić, z czasem jednak stały się one znacznie tańsze.

Parawany dziś

Jeśli chodzi o czasy współczesne, nikogo nie powinno dziwić to, że w dzisiejszych czasach każdy pozwolić sobie może na zakup tego wyjątkowego przenośnego mebla. i bardzo wielu  z tej opcji z chęcią korzysta. Na przykład rodzice dzieci zajmujących jeden pokój kupują parawany dekoracyjne po to, by każdy z maluchów miał wieczorową porą nieco spokoju, intymności oraz odpoczynku. Pamiętajmy także o tym iż ten rodzaj mebla przenośnego będzie genialnie spełniał swoją rolę w kawalerce, gdy na jednej tylko przestrzeni mamy do czynienia z bardzo wieloma funkcjami. Również przestronne i otwarte loftowe pomieszczenia wręcz proszą o to, by zastosować  w nich właśnie dekoracyjny parawan.

Okazuje się, że nie tylko w przestrzeniach domów i mieszkań mają one rację bytu, wszak z wielkim upodobaniem stosuje się je także w salonach czy sklepach. Na przykład kiedy chcemy u kosmetyczki oddzielić strefę przynależną tylko personelowi od tej przeznaczonej dla klientek – użyjmy koniecznie parawanu. Kiedy pragniemy w przychodni medycznej oddzielić różne strefy jednej przestrzeni, koniecznie zastosujemy to właśnie rozwiązanie.

Warto wspomnieć o tym, iż dziś parawany są tworzone przez najlepszych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem  branży . To właśnie dlatego każdy egzemplarz jest symfonią piękna i wyjątkowości!